Najczęściej zadawane pytania

Każdy Kayser – syfon jest dokładnie kontrolowany, toteż mają Państwo 1 rok gwarancji od daty zakupu, jednak tylko w przypadku posługiwania się urządzeniem według instrukcji.

Prosimy więc o dokładne stosowanie się do instrukcji obsługi i zachowanie wszelkich środków ostrożności !
Ważne wskazówki

Naboje używać tylko wg instrukcji obsługi. Zużytych naboi nie wolno pozostawiać w syfonie. Należy używać tylko oryginalnych Kayser – naboi. Syfonu nie pozostawiać w ciepłym bądź nasłonecznionym miejscu. Napełniony syfon przechowywać w lodówce, w żadnym wypadku jednak w zamrażalniku bądź zamrażarce! Nie odkręcać głowicy syfonu tak długo aż znajduje się pod ciśnieniem – (instrukcja obsługi punkt 7). W razie uszkodzenia syfonu urządzenie należy przesłać do Pegaz – service. Używać tylko oryginalnych części. Urządzenie jest łatwe do utrzymania w czystości, nie używać szorujących środków czyszczących! Rozłożenie urządzenia na części jest możliwe tylko na takie jak pokaz. na str. 9.

Środki ostrożności

Syfony są urządzeniami podciśnieniowymi, dlatego też obowiązuje tu szczególne zachowanie ostrożności. Nie używaj żadnych urządzeń, które uległy jakiemukolwiek uszkodzeniu. Upuszczony na ziemię syfon musi być przez nas sprawdzony. Kayser – syfon i naboje przechowuj z dala od dzieci ! Podczas montażu syfonu nie nachylaj się nad urządzeniem. Głowica syfonu zakręca się bardzo lekko, dlatego też zbędnym jest tu użycie dużych sił. Głowicę na syfon nie zakładaj nigdy krzywo!

Syfon jest wyposażony w redukcję ciśnienia do DIN 32.615, które znajduje się w metalowych gwintach. Należy unikać nieautoryzowanych manipulacji, ponieważ  użycie nadmiernej siły przy montażu powoduje wygaśnięcie gwarancji. Proszę o dostosowanie się do naszych wskazówek.

Uwaga: Kayser – głowice mogą być montowane tylko na oryginalne Kayser – urządzenia. Logo Kayser umieszczone jest zarówno na głowicy jak i na spodzie urządzenia. Używanie nieoryginalnych części może być bardzo niebezpieczne.

Należy używać tylko nabojów firmy Kayser.

Używanie innych nabojów może spowodować utratę gwarancji!

Czyszczenie urządzenia

Przed odkręceniem głowicy hebel należy tak długo naciskać aż wydobędzie się zarówno śmietana jak i gaz. Urządzenie rozłożyć na części (jak na rys. str. 9) i umyć łagodnym płynem. Nigdy nie wygotowywać urządzenia bądź jego części, można myć w zmywarce! Umyty syfon przechowywać w przewiewnym miejscu. Po każdorazowym użyciu syfonu kapturek należy przepłukać ciepłą wodą. Nie dokonywać żadnych reperacji na własną rękę! Używać tylko oryginalnych części. Do serwisu przesyłać proszę zarówno głowicę jak i samo urządzenie.

Produkt posiada atest PZH Nr HŻ/10571/99